czwartek, 19 września 2019 Wspomnienie Św. Januarego i Bł. Gerharda Hirschfeldera

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Brata Alberta w Łukowie

Ogłoszenia parafialne


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019

     XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                15 września 2019

 

Dziś kolejny koncert muzyki organowej i kameralnej, który odbędzie się w kościele MNP Matki Kościoła w Łukowie o godz. 19.00. Wystąpi Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores ( Warszawa) oraz Axel Flierl (Dillingen/Niemcy) – organy.

 

We wtorek w rocznicę napaści Rosji na Polskę odbędzie się patriotyczno-religijna uroczystość związana z 22 rocznicą ustawienia  na cmentarzu św. Rocha w Łukowie „Krzyża Katyńskiego organizowana przez Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. Stanisława Majewskiego. Rozpocznie się o godz. 17.00 celebrowaną na balkonie kościółka św. Rocha w Łukowie.

 

W środę Święto Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na Msze św. o godz. 18.oo.

 

W sobotę XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców rozpocznie Msza św. o godz. 9.oo w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach ul. Sokołowska 124. Po Mszy przejazd autokarami do budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej, ul. Sokołowska 172.

  • Hosanna Młodych – spotkanie młodych młodzieży od godz. 9.3o w Siedlcach w parafii św. Józefa. Wyjazd z Łukowa z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę o godz. 8.40 z parkingu przy kościele  Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii.

Kolejna katecheza dla narzeczonych od godz. 18.3o. Katechezy w każdą sobotę od godz. 18.3o do 16 listopada.

 

W następną niedzielę chrzest na Mszy św. o godz. 12.oo.

Spisywanie akt chrztu w tygodniu. Potrzebne dokumenty:
- akt urodzenia dziecka z USC,
- zaświadczenie od rodziców chrzestnych;
- potwierdzenie o uczestnictwie w katechezach dla rodziców i chrzestnych.

 

Wspólnoty parafialne zapraszają do wspólnej modlitwy od godz. 17.20 w następujących intencjach:

  • W poniedziałek w intencji Rodzin Bogiem silnych
  • We wtorek Ojczyzny wiernej Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi
  • W czwartek Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów i o święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i osób konsekrowanych.

 

Zapraszamy także na pielgrzymkę i czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd odbędzie się w dniach 3-4 października. W programie znajdzie się wizyta w sanktuarium maryjnym w Gidlach oraz w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Wieczorem przewidziany jest udział w Apelu Jasnogórskim. Po nim rozpoczniemy nasze nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.

 

Zapraszamy na trzydniowe rekolekcje wyjazdowe w Pratulinie. Odbędą się one w dniach 25-27 października. Adresowane są do ludzi potrzebujących umocnienia w wierze i uzdrowienia, a także do osób przeżywających różnorakie kryzysy. Będzie to czas słuchania Słowa Bożego, głębokiej modlitwy oraz refleksji nad swoim życiem i działaniem Pana Boga w nas. Zapraszamy młodych i starszych, osoby indywidualne i małżeństwa. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Robert Grzybowski, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Drohiczyńskiej, ewangelizator i opiekun Pustelni Zwiastowania w Poletyłach. Uczestnicy rekolekcji będą zakwaterowani w Pratulińskim Domu Pielgrzyma. Zapisy u ks. Kamila.

 

Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

 

Do nabycia kolejny numer „Echa Katolickiego” . Zachęcamy do niedzielnej lektury.

 

Ogłoszenia w gablocie i na stronie internetowej.